fbpx

УКРАЇНЦІ VS АМЕРИКАНЦІ. РІЗНИЦЯ МЕНТАЛІТЕТІВ

Після переїзду в США на початку усі проходять період адаптації. Як показує досвід інтеграції особистості у нове суспільство, звикнути до нових економічних, правових та соціальних норм досить нескладно. Але в останню чергу люди сприймають саме культурні зміни. Зміни, які відбуваються на рівні менталітету даються при адаптації найбільш важко, а іноді не піддаються трансформації навіть впродовж усього життя.

Почавши свій  американський досвід, ви пройдете різні ступені та етапи культурного шоку. Спочатку ваше захоплення життям в новій країні перевершить напругу та труднощі.  Враховуючи той фактор, що рівень життя в США значно вищий ніж в Україні , перший час ви будете вражені, будете захоплено насолоджуватися новими благами та можливостями! Втім, коли ейфорія пройде Ви не зможете не відчути культурний шок, швидше за все життя в іноземній  та англомовній країні кине Вам цілу добірку викликів, які можуть здаватися дивними та незрозумілими на перший погляд. А вся їх суть  – різниця у менталітеті та певних культурних відмінностях між українцями та американцями.

Давайте розглянемо ряд культурних відмінностей, який допоможе Вам краще зрозуміти, чим українці відрізняються від американців, та чому іноді у спілкування між нами виникає непорозуміння.

БЕЗПЕКА:  Американські стандарти безпеки дуже високі. Однією з причин високих стандартів безпеки США є її правова система. В США рідко хто наважиться порушити правила дорожнього руху. Також американцям притаманна непідробна повага до поліції, чого не скажеш про українців. У США на виклик завжди приїжджають швидка, поліція та пожежні та є єдиний телефон виклику служб – 911.

ПАТРІОТИЗМОднією з основних рис місцевого менталітету є щирий патріотизм. Американці люблять прикрашати будинки і автомобілі національними прапорами. Громадян найбільше цікавлять події та проблеми власної країни, те що відбувається в Європі або в Азії, їх не дуже-то хвилює.

 

ІМІДЖВ Україні велике значення надається зовнішніми ознаками багатства: фірмовим сумкам, коштовним годинникам, машинам, ювелірним прикрасам та ін. Якщо людина хоче, щоб її поважали, вона повинна створити певний статусний образ. У США мільйонери в п’ятому поколінні ходять в самому звичайному одязі і їздять на звичайнісіньких машинах. Зовнішні ознаки статусу такі: (а) район, в якому ти живеш, (б) фізична форма.

ЧАСАмериканці, зазвичай, використовують час лінійно. Ми створюємо розклади, списки справ і підтримуємо наші зустрічі. Американці є монохронічними, вони дуже слідкують за розскладом та часом і притримуються його, запізнення навіть на 1 хв. є запізненням! В Україні, як і в багатьох європейських країнах, люди є поліхронічними, одна із загальних норм в Україні полягає в тому, що людина не вважається запізнившоюся, якщо прибуває протягом 15 хвилин з встановленого часу.

ПЕРСПЕКТИВИ: Українці обирають короткострокові перспективи, а американці мають довгострокову перспективу і вміють будувати свої плана на десятки років уперед.

ОСОБИСТИЙ ПРОСТІР: Американці люблять свій особистий простір і просторе помешкання.  Взагалі, при спілкуванні, американський особистий простір – це довжина витягнутої руки, не варто підходити до людини ближче. У неамериканських культурах цей особистий простір значно менший. Українці цілком комфортно почуваються, спілкуючись на зовсім близькій відстані один від одного, та природно сприймаються дотики.

РОЗВИТОК ВІДНОСИН: Американці мають тенденцію розвивати відносини дуже швидко. Також, вони звикли і розривати відносини з такою самою швидкістю. Людина може бути представлена ​​як друг або кращий друг протягом декількох годин або хвилин засідання. В Україні людина спочатку стає знайомим і лише згодом – справжнім другом. А якщо  вже друзі – то друзі на все життя.

РОЛЬ СІМ’Ї:  В Україні – сім’я відіграє центральну роль у житті українців. Американці ж прагнуть до незалежності і є дуже мобільними. Для них може бути цілком природнім бачити членів своєї родини раз на рік.

ПОГЛЯДИВ Україні люди люблять дивитись на інших, і вбачають у цьому проблеми. Якщо ж Ви уважно розглядатимете американця, це може розцінюватися як акт агресії.

ОРЕНДОДАВЦІ: Варто окремо виділити цей аспект, адж після переїзду здебільшого усі мешкають на зйомник квартирах. Але тут у мене хороші новини! В  Америці, коли  ви знімаєте квартиру Ви берете повну відповідальність на себе і  вона стає вашою на контрактний період. В Україні ж власник квартири може як і раніше переглядати квартиру як свою. Він може відвідувати квартиру коли заманеться, приодити до вас у гості, зберігати свої речі. В Америці це неприпустимо! Американці дуже цінують особистий простір та свободу один одного, то ж не хвилюйтеся, ніхто зумисне не потурбує Ваш комфорт!

Це насправді лише деякі аспекти культурних відмінностей, а їх ще дуже багато. На перший погляд, ці нюанси здаються дрібницями, але по факту вони мають значний вплив на рівень розуміння та комфорт спілкування між нами. То ж краще вивчайте один одного, та нехай Ваше життя в США буде щасливим та комфортним!

 

 

 

 

2018-11-30T22:09:02+00:00

Інтерв’ю переможців

Лютий 2019:    10 000
Січень 2019:           8800
Грудень 2018:        6600

Реєстрація на Green card 2020
НЕ ЗАБУДЬТЕ!

підписатися на наш блог

ПІДПИСАТИСЯ 
Ваша пошта не буде передана іншим особам
close-link